Lato z kulturą na półmetku!

Lato z kulturą na półmetku! 

Za nami połowa wakacji i bezpłatnych twórczych warsztatów w ramach projektu edukacyjno – informacyjnego „Lato z kulturą” w Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” Bałuckiego Ośrodka Kultury.  Ale to dopiero początek w sierpniu rozpoczną się warsztaty biżuterii artystycznej, będzie można się też uczyć aplikacji na materiale oraz wykonywania kul do kąpieli i mydełek. Czeka na Was również mnóstwo zajęć manualnych i plastycznych m in. plener malarski, tańce liniowe i tance w kręgu oraz warsztaty kreatywności na których dowiecie się jak wykonać m.in.:  wisiorki z żywicy z zatopionymi kwiatami, vlepki ceramiczne czyli biżuterię z gliny, wieńce dekoracyjne z pomponów, wyrzeźbicie detale ceramiczne, wyedukujecie się poprzez zabawę na warsztatach archimemo. Jednak to nie wszystko, jeżeli macie dość śpiewania jedynie pod prysznicem to w CEK podszkolicie się na warsztatach wokalnych.

Projekt rozpoczął się w czerwcu „Tanecznymi poniedziałkami”, które przyciągnęły zarówno młodszych jak i nieco starszych odbiorców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fabularyzowana gra twórca „Polska XVII wieku”. W lipcu kontynuowano poniedziałkowe zajęcia oraz rozpoczęto warsztaty taneczne „Improwizacja w tańcu”.

Zarówno dzieci, młodzież oraz seniorzy wzięli udział w rodzinnych warsztatach fotograficznych. „W końcu wiem jak używać mojego aparatu – śmieje się Pan Jacek, który wziął udział w warsztatach- prowadząca pokazała mi kilka funkcji o jakich nie miałem pojęcia, wykonałem pierwsze zdjęcie portretowe mojej córce, kto wie może ta pasja będzie rozwijać się dalej”.

„Bałuckiemu Ośrodkowi Kultury zależy na różnorodności zajęć, aby każdy znalazł coś dla siebie,– mówi Dobrosław Bilski Dyrektor BOK – warsztaty taneczne, rękodzielnicze, fotograficzne pozwalają rozwijać się twórczo i aktywnie spędzić czas, co więcej „Lato z kulturą” cieszy się tak dużym zainteresowaniem szczególnie wśród seniorów.

„Wyplotłam na warsztatach swój pierwszy koszyk – mówi Pani Maria, która wzięła udział w warsztatach wikliniarskich – jak tylko przyniosłam go do domu to jest rozchwytywany na zmianę przez moją wnuczkę i kocicę.

Wszystkich uczestników zajęć i nie tylko Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza  na galę i imprezę plenerową 15. września br.  w godzinach od 15. 00 do 18.00.  W programie: warsztaty taneczne: tańce liniowe i tańce w kręgu, pokaz taneczny, warsztaty bębniarskie i pokaz gry na bębnach, „Muszla Czasu” – akcja plastyczna, wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych oraz koncert zespołu muzycznego.

Informacje i zapisy:
Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”,
ul. Żubardzka 3, Łódź
tel. 42 651 67 47
e-mail: zubardzka@bok.lodz.pl
bok.lodz.pl

Projekt finansowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Łodzi.

Organizator: Bałucki Ośrodek Kultury, Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *