Rajd „Klasykiem po szynach”

Aż 70 aut wyprodukowanych przed 1991 r. zaprezentowało się podczas niedzielnego rajdu „Klasykiem po szynach”. Wśród nich będzie VW Karmann Ghia, T3, Honker, Zastava, GAZ Wołga 24, Fiat 850, Syrena, Żuk, Łada Samara, Skoda 105L czy Biuck Regal. Oczywiście nie zabrakło też Fiatów 126p, Fiatów 125p i Polonezów. Rajd organizował Łódzki Ruch Klasyków, Klub Miłośników Starych Tramwajów oraz MPK – Łódź, stąd rozpocznie się ona w Zajezdni Muzealnej Brus, a zakończy w Zajezdni Nowe Sady.

Łódzki Ruch Klasyków organizuje już trzeci rajd turystyczny. Trasy wcześniejszych przebiegały m.in. przez powiat pabianicki i zgierski, a brało w nich udział około 50 załóg. Tym razem rajd odbędzie się tylko w obrębie Łodzi, bo poświęcony jest łódzkiej komunikacji, która w tym roku świętuje swoje 120 – lecie. Zainteresowanie rajdem „Klasykiem po szynach” było bardzo duże, bo chociaż zapisy miały trwać do 13 kwietnia, to pula wolnych miejsc wyczerpała się bardzo szybko. Łącznie wzieło w nim udział około 120 osób.

Rajd rozpoczął się o godz. 8.30 w Zajezdni Muzealnej Brus, gdzie uczestnicy musieli się zarejestrować, pobrać pakiety startowe oraz umieścić okazjonalne chorągiewki na swoich autach. Przygotowano też dla nich sporo atrakcji, stąd wyjazd z zabytkowej zajezdni był planowany dopiero na godz. 11. Wówczas łodzianie mogli obejrzeć klasyki wyjeżdżające z Brusa. Kolejne punkty, gdzie można było  kibicować uczestnikom rajdu, to krańcówka Dworzec Łódź – Dąbrowa (około godz. 12 – 12.30), pl. Niepodległości (około godz. 12.30 – 13), ul. Wierzbowa w pobliżu Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK – Łódź (około godz. 13 – 13.30). Rajd zakończył się w Zajezdni Nowe Sady, ale kibice nie mieli na nią wstępu ze względów bezpieczeństwa. Jednak dla uczestników rajdu zostały tam zorganizowane liczne zawody, mogli też spróbować swoich sił w „Komunikacyjnym kole fortuny”.

Fotorelację zrobił dla nas nasz nowy fotoreporter: Marcin Zaremba, prowadzi stronę Wędrówki po Łodzi.

Film z zajezdni „Nowe Sady” zrealizowany przez naszego dziennikarza Doriana Bąka, będzie można obejrzeć na kanale youtube „Złotno Jest Fajne!” już w najbliższą środę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *